mikrofale fale radiowe promieniowanie y

Co zrobić, jeśli czujesz się winny Dominującej

Co za dzień! Wszystko, co może pójść źle zrobił. Przez czasie kolacji, Marla poczuła gotowy do wybuchu w najmniejszej prowokacji – co jej sześcioletni synek nieświadomie, pod warunkiem, gdy rozlał mleko. Przed wiedziała niego, bolesne ciąg słów zsunęła się z jej ustami. „Co się z tobą dzieje Jason, zawsze jesteś tak nieostrożny!lokale usługowe Lublin Teraz spójrz na bałagan dokonanego!” Marla nie mógł uwierzyć, że powiedziała, że ??jej syn. Fala winy przetoczyła się nad nią, jak łzy zaczęły spływały mu po policzkach.

Brzmi znajomo? Każdy rodzic ma reakcji odruchowych na wycieki mleka i tysiąc codzienne podrażnienia, które pochodzą z posiadaniem dzieci. I każdy rodzic mówi lub robi rzeczy w złości lub frustracji, że on lub ona szybko żałuje. To naturalne poczucie winy, kiedy umniejszać nasze dzieci lub krzyczeć na nich niesprawiedliwie. Ale ten jest jednym z kilku odmian winy, które mogą być wydajne, jeżeli użyć do różnie reagować następnym razem. (I zawsze znajdzie się następnym razem, często wcześniej niż chcesz.)

Załóżmy przewinąć taśmę i zobaczyć jak Marla mogłaby nauczyć się od niej pomyłkę. Na przykład, może ona, mówią do siebie: „Ja naprawdę potrzebuję ochładzanie po nędznych dni takie jak ten. Więc mam zamiar wziąć co najmniej pięć minut na czas dla siebie bez przerw od nikogo.” To byłby pozytywny sposób na uniknięcie przykrych Marla do wybuchów, które pochodzą ze zmęczenia lub stresu.

Zważywszy winy produktywne może pomóc nam zmienić na lepsze, nieprodukcyjnym winy wynika z sytuacji, które są poza naszą kontrolą. Na przykład, jeśli trzeba pracować, więc trzeba umieścić swoje dziecko w opiece dzień. Masz tylko dziecko i nie można mieć więcej, ale czujesz się winny, bo boisz Twoje dziecko będzie samotny. Lub utkniesz w korku przerażające i nie może dostać się syna lub córkę do daty odtwarzania.

– autor artykułu